Bob Rueppel Mini Meet 2012 Results

Licensed to Old Orchard Swim Team       HY-TEK's Meet Manager 7/8/2012 07:45 PM
                     Bob Rueppel Mini Meet 2012 - 7/8/2012                     
                                    Results                                    

Event 1  Girls 7 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerner, Erica              7 WC                   2:03.39    1:58.91    7  
  2 Wright, Amelia             7 WG                        NT    2:03.77    5  
  3 Waggoner, Maddie           7 WAHOOS               1:58.00    2:07.09    4  
  4 Gagnon, Kat                7 OO                        NT    2:07.94    3  
  5 Behm, Emma                 8 OO                        NT    2:11.03    2  
  6 Haney, Hope                7 FOX                       NT    2:16.16    1  
  7 Finnegan, Meghan           7 OO                        NT    2:19.78  
  8 Strachan, Beth             7 DB                   2:15.77    2:20.94  
  9 Gatesman, Kalena           7 DB                        NT    2:27.28  
 10 Olds, Madelyn              7 WELCH SWIM TEAM      2:27.77    2:46.72  

Event 2  Boys 7 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McQuade, Dylan             7 WENONAH              1:48.16    1:44.72    7  
  2 Stankus, Tommy             7 KE                        NT    1:56.59    5  
  3 Arcaroli, Tommy            7 KE                        NT    1:58.09    4  
  4 Cortes, Ryan               7 HA                        NT    2:06.85    3  
  5 Orr, Jack                  7 WESTWOOD                  NT    2:11.84    2  

Event 3  Girls 8 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scarpa, Kaila              8 VINELAND             1:39.50    1:37.07    7  
  2 Sheehan, Kailey            8 ST                   1:43.41    1:37.59    5  
  3 Gulvady, Leena             8 WAHOOS               1:42.73    1:46.61    4  
  4 Brennan, Bella             8 HS                   1:57.50    1:54.07    3  
  5 Tonghini, Eliana           8 WAHOOS               2:03.60    1:54.90    2  
  6 Lam, Justina               8 WAHOOS               1:52.49    1:55.22    1  
  7 Ryan, Delaney              8 DB                   2:10.10    2:01.31  
  8 Saidel, Juliana            8 UNATTACHED                NT    2:03.44  
  9 Knox, Taylor               8 UNATTACHED                NT    2:17.47  
 10 Douglass, Emily            8 KE                        NT    2:18.69  
 11 Wait, Morgan               8 WAHOOS               2:34.20    2:24.25  

Event 4  Boys 8 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simms, Sean                8 ES                        NT    1:42.91    7  
  2 Orr, Harrison              8 WESTWOOD                  NT    1:43.22    5  
  3 Peters, Aidan              8 KE                        NT    1:52.22    4  
  4 Bogle, Christopher         8 WESTWOOD                  NT    1:59.17    3  
  5 Dold, Aidan                8 WL                        NT    2:03.10    2  
  6 Pike, Cooper               8 WL                        NT    2:06.72    1  
  7 Campbell, Spencer          8 OO                        NT    2:06.78  
  8 Chestnut, Patrick          8 GC                        NT    2:08.25  
  9 Solomon, Myles             8 ES                        NT    2:09.89  
 10 Gutekunst, Jack            8 WAHOOS               2:14.59    2:11.42  
 11 Abbott, Tyler              8 WAHOOS                    NT    2:13.53  
 12 Puckett, Carter            8 UNATTACHED                NT    2:13.78  
 13 Banko, Ryan                8 CR                        NT    2:14.40  
 14 Acito, Nathan              8 WL                        NT    2:19.59  
 15 Carmody, Nathan            8 ST                        NT    2:25.53  

Event 5  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Erin               8 WAHOOS               1:33.07    1:34.38    7  
  2 Behm, Annie                9 OO                   1:36.93    1:35.19    5  
  3 Salvati, Michaela          9 WESTWOOD             1:34.94    1:36.36    4  
  4 Bansky, Sarah              9 HS                   1:39.47    1:40.67    3  
  5 Long, Alexandra            9 KE                        NT    1:42.43    2  
  6 Trinh, Mae                 9 HM                        NT    1:42.53    1  
  7 Waggoner, Allie            9 WAHOOS               1:45.00    1:45.07  
  8 Dollarton, Annie           9 OO                        NT    1:47.05  
  9 Ong, Ashley                9 WAHOOS               1:54.86    1:47.28  
 10 Seybold, Madeline          9 VSC                  1:58.64    1:49.41  
 11 Tabasco, Mia               9 HS                   1:52.31    1:54.72  
 12 Finnegan, Emily            9 OO                        NT    1:57.97  
 13 Kunkle, Delaney            9 OO                   2:01.41    2:07.53  
 14 McMullen, Olivia           9 KE                        NT    2:10.33  

Event 6  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washart, Shane             9 GF                   1:29.50    1:30.22    7  
  2 Levari, Jack               9 VINELAND             1:31.58    1:34.36    5  
  3 Arcaroli, Nicholas         9 KE                        NT    1:35.04    4  
  4 McQuade, Ethan             9 WENONAH              1:40.12    1:40.34    3  
  5 Dunn, Lucas                9 HS                   1:41.84    1:40.60    2  
  6 Derivaux, Christopher      9 WAHOOS               1:39.27    1:40.93    1  
  7 Billings, Thomas           9 GL-NJ                1:38.65    1:45.73  
  8 Miserendino, Evan          9 DB                   1:44.06    1:46.85  
  9 Baughman, Brendan          9 VINELAND             1:47.28    1:49.13  
 10 Vokolos, Angelo            9 GP                        NT    1:57.24  
 11 Wright, Grayson            9 WG                        NT    1:57.69  
 12 Hoopes, Kyle               9 HS                   2:10.50    2:08.15  
 13 Comber, Kurt               9 OO                        NT    2:11.31  
 14 Stackhouse, Gage           9 OO                        NT    2:20.50  

Event 7  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JERSEY WAHOOS  'A'                                     NT    1:37.32   14  
     1) Adams, Heather 7                2) Tonghini, Eliana 8             
     3) Waggoner, Maddie 7              4) Gulvady, Leena 8               
  2 OLD ORCHARD SWIM CLUB  'A'                        1:32.82    1:59.61   10  
     1) Moyer, Ava 6                    2) Behm, Emma 8                   
     3) Gagnon, Kat 7                   4) Finnegan, Meghan 7             
  3 JERSEY WAHOOS  'B'                                     NT    2:07.10    8  
     1) Wait, Morgan 8                  2) Gozdan, Madison 6              
     3) Willard, Campbell 6             4) Deriveaux, Lillian 7           
  4 KINGSTON ESTATES  'A'                                  NT    2:18.60    6  

Event 8  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 KINGSTON ESTATES  'A'                                  NT    1:42.23   14  
  2 OLD ORCHARD SWIM CLUB  'A'                        1:38.10    1:51.78   10  
     1) Ferraro, Anthony 8              2) Campbell, Spencer 8            
     3) Moyer, JD 6                     4) Morrow, Sean 8                 
  3 OLD ORCHARD SWIM CLUB  'B'                             NT    2:36.47    8  
     1) Langmuir, Andrew 6              2) Behm, Jack 5                   
     3) Stackhouse, Cole 7              4)                                

Event 9  Girls 9 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JERSEY WAHOOS  'A'                                     NT    1:27.94   14  
     1) Jensen, Erin 8                  2) Waggoner, Allie 9              
     3) Ong, Ashley 9                   4) Lam, Justina 8                 
  2 OLD ORCHARD SWIM CLUB  'A'                             NT    1:30.96   10  
     1) Kunkle, Delaney 9               2) Behm, Annie 9                  
     3) Dollarton, Annie 9              4) Finnegan, Emily 9              
  3 HADDON TOWNSHIP SEAHAWKS  'A'                     1:30.35    1:38.31    8  
     1) Bansky, Sarah 9                 2) Tabasco, Mia 9                 
     3) Brennan, Bella 8                4) Agnew, Kacie 8                 
  4 KINGSTON ESTATES  'A'                                  NT    1:47.44    6  
  5 JERSEY WAHOOS  'B'                                     NT    1:52.47    4  
     1) Babici, Briana 8                2) Jacquline, Smith 9             
     3) Dai, Christina 9                4) Wertzberger, Elizabeth 9       

Event 10  Boys 9 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WEXFORD LEAS  'A'                                      NT    1:42.10   14  
     1) Barrett, Michael 9              2) Pike, Cooper 8                 
     3) Dold, Aidan 8                   4) Acito, Nathan 8                
  2 JERSEY WAHOOS  'A'                                     NT    1:47.28   10  
     1) Gutekunst, Jack 8               2) Abbott, Tyler 8                
     3) Derivaux, Christopher 9         4) Derivaux, Charles 6            

Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sangillo, Molly            6 ST                     25.60      23.18    7  
  2 Moyer, Ava                 6 OO                     25.90      25.03    5  
  3 Kuball, Lillianna          6 WG                     26.10      25.28    4  
  4 Whalen, Madeline           6 ST                     28.00      26.06    3  
  5 Willard, Campbell          6 WAHOOS                 23.50      27.60    2  
  6 Gozdan, Madison            6 WAHOOS                 26.90      28.75    1  
  7 Wiley, Shay                6 ST                     35.75      33.56  
  8 Durkin, Gala               5 WG                        NT      39.03  
  9 Anzideo, Angelina          5 KE                     43.60      43.09  
 10 DiLeonardi, Ava            5 VINELAND                  NT      43.44  
 11 Sullivan, Riannon          5 DB                        NT      47.98  
 12 Scott, Jessica             5 KE                     46.49      48.84  
 13 Bundy, Cale                5 VSC                    52.78      49.84  
 14 Decker, Elena              6 WC                        NT      50.66  
 15 Schneider, Mackenzie       6 KE                     52.44      52.94  

Event 12  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, JD                  6 OO                     22.94      21.99    7  
  2 Derivaux, Charles          6 WAHOOS                 33.11      25.16    5  
  3 Puckett, Tyler             6 UNATTACHED             25.00      25.64    4  
  4 Salvati, Nicholas          6 WESTWOOD               24.56      27.68    3  
  5 Billings, Wade             6 GL-NJ                  30.72      27.81    2  
  6 Scarpa, Dean               6 VINELAND                  NT      28.22    1  
  7 Behm, Jack                 5 OO                     27.95      28.47  
  8 Tufano, Enrico             6 FOX                       NT      30.13  
  9 Gulvady, Jay               5 WAHOOS                 36.69      30.28  
 10 Haney, Sean                5 FOX                    38.62      31.31  
 11 Ter-Saakov, Ashot          6 FOX                       NT      32.73  
 12 Barrett, Gabriel           6 WL                     33.78      33.36  
 13 Masters, Luke              6 DB                     40.48      33.37  
 14 Langmuir, Andrew           6 OO                     37.72      35.47  
 15 Douglass, Matthew          6 KE                     50.97      50.91  
 16 Gatesman, Josh             5 DB                        NT      52.56  

Event 13  Girls 7 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Heather             7 WAHOOS                 20.89      19.09    7  
  2 Wiley, Jade                7 ST                     21.60      19.75    5  
  3 Levari, Ava                7 VINELAND               21.34      21.19    4  
  4 Kerner, Erica              7 WC                     23.60      21.20    3  
  5 Wright, Amelia             7 WG                     21.50      21.85    2  
  6 Waggoner, Maddie           7 WAHOOS                 18.60      22.44    1  
  7 Behm, Emma                 8 OO                     21.99      23.63  
  8 Strachan, Beth             7 DB                     23.36      23.69  
  9 Haney, Hope                7 FOX                    23.50      24.05  
 10 Finnegan, Meghan           7 OO                     26.46      24.38  
 11 Green, Julia               7 KE                     25.25      25.13  
 12 Deriveaux, Lillian         7 WAHOOS                    NT      25.34  
 13 Sullivan, Alexandra        7 DB                     24.40      25.64  
 14 Gatesman, Kalena           7 DB                     28.00      26.62  
 15 Olds, Madelyn              7 WELCH SWIM TEAM        23.70      28.19  
 16 Sommeling, Elizabeth       7 HA                        NT      28.31  
 17 Blakelock, Ashley          7 ST                     30.29      28.78  
 18 Zeigler, Annie             7 HA                     29.94      29.38  
 19 Koengetter, Rachel         7 DB                     36.09      30.25  
 20 Jimenez, Victoria          7 WL                        NT      30.78  
 21 Miller, Bella              7 HA                        NT      31.49  
 22 Miserendino, Emma          7 DB                     30.16      32.66  

Event 14  Boys 7 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McQuade, Dylan             7 WENONAH                17.83      18.56    7  
  2 Stankus, Tommy             7 KE                     18.50      19.04    5  
  3 Cortes, Ryan               7 HA                     19.10      19.13    4  
  4 Arcaroli, Tommy            7 KE                     18.79      20.16    3  
  5 Sheehan, Braden            7 ST                     20.28      20.84    2  
  6 Orr, Jack                  7 WESTWOOD               19.69      21.05    1  
  7 Durkin, Julian             7 WG                        NT      23.53  
  8 Bailey, Reed               7 WELCH SWIM TEAM           NT      28.50  
  9 Yeager, Jimmy              7 UNATTACHED             29.65      29.37  
 10 Stackhouse, Cole           7 OO                     32.00      32.79  
 11 Farling, DJ                7 KE                     59.18      41.47  

Event 15  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Kailey            8 ST                     17.20      17.16    7  
  2 Scarpa, Kaila              8 VINELAND               16.50      17.55    5  
  3 Swift, Juliana             8 DB                     20.49      19.37    4  
  4 Lam, Justina               8 WAHOOS                 19.77      19.57    3  
  5 Palmer, Lydia              8 RAMBLEWOOD             20.22      19.61    2  
  6 Saidel, Juliana            8 UNATTACHED             19.14      20.03    1  
  7 Babici, Briana             8 WAHOOS                 19.58      20.10  
  8 Brennan, Bella             8 HS                     19.90      20.35  
  9 Ryan, Delaney              8 DB                     21.35      20.76  
 10 Mailahn, Cara              8 KE                     21.62      21.18  
 11 Tramp, Nerina              8 ST                     23.49      21.27  
 12 Agnew, Kacie               8 HS                     21.96      21.88  
 13 Decker, Laurel             8 WC                     21.71      22.37  
 14 Anzideo, Isabella          8 KE                     21.68      23.06  
 15 Sangillo, Caroline         8 ST                     23.56      23.22  
 16 Douglass, Emily            8 KE                     25.38      23.72  
 17 Knox, Taylor               8 UNATTACHED                NT      23.78  
 17 Wait, Morgan               8 WAHOOS                 23.94      23.78  
 19 Knox, Jessica              8 UNATTACHED                NT      25.68  
 20 Koengetter, Madalyn        8 DB                     27.72      26.90  
 21 Rice, Charlotte            8 KE                     26.53      29.53  
 22 Monari, Kristina           8 OO                     30.04      29.96  

Event 16  Boys 8 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Harrison              8 WESTWOOD               17.90      17.46    7  
  2 Simms, Sean                8 ES                     17.53      17.57    5  
  3 DiLeonardo, David          8 VINELAND               17.94      17.81    4  
  4 Chestnut, Patrick          8 GC                     19.65      19.66    3  
  5 Bogle, Christopher         8 WESTWOOD               19.47      20.00    2  
  6 Campbell, Spencer          8 OO                     19.41      20.37    1  
  7 Vespe, DJ                  8 ST                     22.16      21.36  
  8 Morrow, Sean               8 OO                     22.28      21.47  
  9 Carmody, Nathan            8 ST                     23.68      21.64  
 10 Muller, Kyle               8 HM                     21.37      21.75  
 11 Puckett, Carter            8 UNATTACHED             21.00      21.84  
 12 Gutekunst, Jack            8 WAHOOS                 19.47      21.92  
 13 Solomon, Myles             8 ES                     21.00      22.97  
 14 Banko, Ryan                8 CR                     23.00      23.06  
 15 Koonce, James              8 WESTWOOD               28.96      23.97  
 16 Ferraro, Anthony           8 OO                     25.13      24.19  
 17 Rochford, Michael          8 KE                     26.56      24.73  
 18 McMullen, Bennett          8 KE                     25.63      26.59  

Event 17  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salvati, Michaela          9 WESTWOOD               16.43      17.59    7  
  2 Bansky, Sarah              9 HS                     18.90      18.34    5  
  3 Seybold, Madeline          9 VSC                    19.47      18.72    4  
  4 Blakelock, Colleen         9 ST                     19.07      19.69    3  
  5 Tabasco, Mia               9 HS                     19.25      20.76    2  
  6 Dai, Christina             9 WAHOOS                    NT      20.90    1  
  7 Masters, Jordan            9 DB                     25.94      21.81  
  8 Wertzberger, Elizabeth     9 WAHOOS                    NT      23.07  
  9 McMullen, Olivia           9 KE                        NT      23.44  
 10 Fitzpatrick, Claire        9 VSC                       NT      23.78  
 11 Bonetti, Ava               9 WL                     29.50      24.72  
 12 Jacquline, Smith           9 WAHOOS                    NT      25.07  
 13 Sullivan, Hannah           9 OO                        NT      25.53  
 14 Langmuir, Isabelle         9 OO                     42.05      43.35  

Event 18  Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washart, Shane             9 GF                     16.35      16.12    7  
  2 Levari, Jack               9 VINELAND               16.85      16.60    5  
  3 Derivaux, Christopher      9 WAHOOS                 15.54      16.89    4  
  4 McQuade, Ethan             9 WENONAH                17.43      17.47    3  
  5 Vokolos, Angelo            9 GP                     18.75      17.75    2  
  6 Bunning, Noah              9 DB                        NT      18.19    1  
  7 Dunn, Lucas                9 HS                     17.99      18.28  
  8 Barrett, Michael           9 WL                     19.50      19.03  
  9 Wright, Grayson            9 WG                     20.50      19.12  
 10 Hoopes, Kyle               9 HS                     24.50      21.35  
 11 Yao, Jonathan              9 WAHOOS                    NT      38.28  

Event 19  Girls 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whalen, Madeline           6 ST                     30.37      31.95    7  
  2 Kuball, Lillianna          6 WG                     33.30      32.31    5  
  3 Moyer, Ava                 6 OO                     32.31      32.59    4  
  4 Willard, Campbell          6 WAHOOS                 28.90      33.90    3  
  5 Wiley, Shay                6 ST                     31.80      35.08    2  
  6 Sangillo, Molly            6 ST                     32.12      39.33    1  
  7 Gozdan, Madison            6 WAHOOS                 34.25      42.84  
  8 Durkin, Gala               5 WG                        NT      46.38  
  9 Schneider, Mackenzie       6 KE                   1:16.65      46.68  
 10 Bundy, Cale                5 VSC                    52.63      48.25  
 11 Scott, Jessica             5 KE                     55.84      57.26  
 12 Anzideo, Angelina          5 KE                   1:09.37    1:04.80  

Event 20  Boys 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, JD                  6 OO                     27.65      26.78    7  
  2 Puckett, Tyler             6 UNATTACHED             32.08      31.18    5  
  3 Derivaux, Charles          6 WAHOOS                 32.67      34.11    4  
  4 Behm, Jack                 5 OO                     30.65      35.12    3  
  5 Gulvady, Jay               5 WAHOOS                 37.28      35.70    2  
  6 Billings, Wade             6 GL-NJ                  35.17      36.75    1  
  7 Masters, Luke              6 DB                     37.50      39.63  
  8 Salvati, Nicholas          6 WESTWOOD               36.44      42.03  
  9 Haney, Sean                5 FOX                    48.69      42.97  
 10 Langmuir, Andrew           6 OO                     39.95      43.15  
 11 Barrett, Gabriel           6 WL                     42.10      44.94  
 12 Douglass, Matthew          6 KE                   1:09.78    1:00.56  

Event 21  Girls 7 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Heather             7 WAHOOS                 24.42      23.94    7  
  2 Wright, Amelia             7 WG                     23.90      24.92    5  
  3 Levari, Ava                7 VINELAND               28.21      25.06    4  
  4 Wiley, Jade                7 ST                     26.51      26.84    3  
  5 Gagnon, Kat                7 OO                     25.56      27.06    2  
  6 Finnegan, Meghan           7 OO                     31.65      27.72    1  
  7 Waggoner, Maddie           7 WAHOOS                 25.53      28.09  
  8 Green, Julia               7 KE                     35.94      28.47  
  9 Sullivan, Alexandra        7 DB                     33.31      28.88  
 10 Olds, Madelyn              7 WELCH SWIM TEAM        27.02      29.00  
 10 Behm, Emma                 8 OO                     26.56      29.00  
 12 Strachan, Beth             7 DB                     28.72      29.31  
 13 Haney, Hope                7 FOX                    29.00      31.09  
 14 Shapiro, Jillian           7 HA                        NT      34.88  
 15 Sommeling, Elizabeth       7 HA                     34.08      36.50  
 16 Gatesman, Kalena           7 DB                     32.86      36.53  
 17 Miserendino, Emma          7 DB                     41.25      39.32  
 18 Miller, Bella              7 HA                        NT      43.62  

Event 22  Boys 7 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McQuade, Dylan             7 WENONAH                21.23      21.33    7  
  2 Arcaroli, Tommy            7 KE                     22.27      22.03    5  
  3 Cortes, Ryan               7 HA                     24.14      24.83    4  
  4 Orr, Jack                  7 WESTWOOD               26.07      27.03    3  
  5 Sheehan, Braden            7 ST                     28.19      27.09    2  
  6 Durkin, Julian             7 WG                        NT      31.50    1  
  7 Bailey, Reed               7 WELCH SWIM TEAM           NT      31.94  
  8 Yeager, Jimmy              7 UNATTACHED             41.78      35.88  
  9 Farling, DJ                7 KE                        NT      50.47  
 10 Stackhouse, Cole           7 OO                   1:11.58      57.25  

Event 23  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scarpa, Kaila              8 VINELAND               21.00      20.69    7  
  2 Sheehan, Kailey            8 ST                     21.15      21.23    5  
  3 Babici, Briana             8 WAHOOS                 22.04      23.17    4  
  4 Saidel, Juliana            8 UNATTACHED             25.03      26.53    3  
  5 Palmer, Lydia              8 RAMBLEWOOD             26.50      26.57    2  
  6 Tramp, Nerina              8 ST                     26.16      27.09    1  
  7 Agnew, Kacie               8 HS                     27.58      27.31  
  8 Ryan, Delaney              8 DB                     27.00      27.73  
  9 Mailahn, Cara              8 KE                     25.10      27.78  
 10 Douglass, Emily            8 KE                     27.65      28.85  
 11 Anzideo, Isabella          8 KE                     27.08      29.56  
 12 Wait, Morgan               8 WAHOOS                 29.80      30.16  
 13 Knox, Jessica              8 UNATTACHED                NT      31.52  
 14 Sangillo, Caroline         8 ST                     32.12      32.65  
 15 Cooper, Mackenzie          8 OO                        NT      52.52  

Event 24  Boys 8 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Harrison              8 WESTWOOD               20.00      20.13    7  
  2 Simms, Sean                8 ES                     19.88      20.83    5  
  3 DiLeonardo, David          8 VINELAND               26.80      22.62    4  
  4 Bogle, Christopher         8 WESTWOOD                  NT      25.65    3  
  5 Chestnut, Patrick          8 GC                        NT      25.86    2  
  6 Campbell, Spencer          8 OO                     26.48      26.09    1  
  7 Pike, Cooper               8 WL                     26.10      26.65  
  8 Muller, Kyle               8 HM                     28.22      26.84  
  9 Dold, Aidan                8 WL                     30.40      27.03  
 10 Gutekunst, Jack            8 WAHOOS                 22.49      27.06  
 11 Ferraro, Anthony           8 OO                     25.97      27.41  
 12 Vespe, DJ                  8 ST                     27.87      28.75  
 13 Banko, Ryan                8 CR                     27.25      29.66  
 14 Morrow, Sean               8 OO                     29.75      30.47  
 15 Abbott, Tyler              8 WAHOOS                 28.86      31.03  
 16 McMullen, Bennett          8 KE                     28.94      32.44  
 17 Puckett, Carter            8 UNATTACHED             33.00      33.62  
 18 Solomon, Myles             8 ES                     26.00      35.38  
 19 Koonce, James              8 WESTWOOD                  NT      40.18  

Event 25  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ong, Ashley                9 WAHOOS                 22.76      21.34    7  
  2 Behm, Annie                9 OO                     20.69      21.41    5  
  3 Bansky, Sarah              9 HS                     21.18      22.03    4  
  4 Waggoner, Allie            9 WAHOOS                 23.40      23.34    3  
  5 Long, Alexandra            9 KE                     21.99      23.35    2  
  6 Dollarton, Annie           9 OO                     24.02      23.88    1  
  7 Kunkle, Delaney            9 OO                     23.98      25.00  
  8 Dai, Christina             9 WAHOOS                    NT      25.43  
  9 Finnegan, Emily            9 OO                     24.22      26.50  
 10 Wright, Julia              9 KE                     29.03      27.07  
 11 McMullen, Olivia           9 KE                     27.54      27.50  
 12 Wertzberger, Elizabeth     9 WAHOOS                    NT      28.84  
 13 Masters, Jordan            9 DB                     28.85      29.25  
 14 DiPatri, Madison           9 ES                     31.34      29.60  
 15 Sullivan, Hannah           9 OO                     33.47      30.41  
 16 Fitzpatrick, Claire        9 VSC                    31.01      33.35  
 17 Bonetti, Ava               9 WL                        NT      35.22  
 18 Langmuir, Isabelle         9 OO                     43.60      46.22  

Event 26  Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arcaroli, Nicholas         9 KE                     19.90      20.14    7  
  2 Levari, Jack               9 VINELAND               19.31      20.63    5  
  3 Billings, Thomas           9 GL-NJ                  20.97      21.03    4  
  4 McQuade, Ethan             9 WENONAH                20.78      21.25    3  
  5 Dunn, Lucas                9 HS                     23.24      22.29    2  
  6 Barrett, Michael           9 WL                     23.12      23.02    1  
  7 Wright, Grayson            9 WG                     24.00      23.03  
  8 Bunning, Noah              9 DB                     24.43      23.60  
  9 Baughman, Brendan          9 VINELAND               25.71      25.06  
 10 Comber, Kurt               9 OO                     23.65      26.37  
 11 Stackhouse, Gage           9 OO                     30.56      31.35  
 12 Ter-Saakov, Dimitri        9 FOX                       NT      33.31  
 13 Yao, Jonathan              9 WAHOOS                    NT      41.48  

Event 29  Girls 7 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Heather             7 WAHOOS                 44.14      42.60    7  
  2 Wiley, Jade                7 ST                     45.51      45.07    5  
  3 Gagnon, Kat                7 OO                        NT      48.75    4  
  4 Wright, Amelia             7 WG                        NT      49.38    3  
  5 Kerner, Erica              7 WC                     54.98      50.08    2  
  6 Waggoner, Maddie           7 WAHOOS                 45.00      51.64    1  
  7 Behm, Emma                 8 OO                        NT      53.53  
  8 Strachan, Beth             7 DB                     55.93      55.63  
  9 Green, Julia               7 KE                        NT      56.50  
 10 Gatesman, Kalena           7 DB                        NT    1:04.14  
 11 Olds, Madelyn              7 WELCH SWIM TEAM        50.76    1:06.31  

Event 30  Boys 7 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stankus, Tommy             7 KE                        NT      43.97    7  
  2 Arcaroli, Tommy            7 KE                        NT      46.82    5  
  3 Sheehan, Braden            7 ST                     41.54      47.93    4  
  4 Cortes, Ryan               7 HA                        NT      49.69    3  
  5 Durkin, Julian             7 WG                        NT      56.31    2  

Event 31  Girls 8 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gulvady, Leena             8 WAHOOS                 42.79      41.36    7  
  2 Palmer, Lydia              8 RAMBLEWOOD             45.55      44.41    5  
  3 Tonghini, Eliana           8 WAHOOS                 40.68      44.65    4  
  4 Brennan, Bella             8 HS                     43.25      45.11    3  
  5 Swift, Juliana             8 DB                        NT      45.97    2  
  6 Babici, Briana             8 WAHOOS                 48.63      49.21    1  
  7 Anzideo, Isabella          8 KE                        NT      52.13  
  8 Sangillo, Caroline         8 ST                     49.54      54.84  
  9 Knox, Taylor               8 UNATTACHED                NT      56.69  
 10 Koengetter, Madalyn        8 DB                        NT    1:00.13  
 11 Knox, Jessica              8 UNATTACHED                NT    1:00.17  
 12 Rice, Charlotte            8 KE                        NT    1:00.53  
 13 Monari, Kristina           8 OO                        NT    1:09.24  

Event 32  Boys 8 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simms, Sean                8 ES                        NT      40.47    7  
  2 Peters, Aidan              8 KE                        NT      43.35    5  
  3 DiLeonardo, David          8 VINELAND               40.00      45.03    4  
  4 Chestnut, Patrick          8 GC                        NT      45.31    3  
  5 Dold, Aidan                8 WL                     49.00      47.19    2  
  6 Acito, Nathan              8 WL                        NT      49.39    1  
  7 Solomon, Myles             8 ES                     45.00      50.10  
  8 Carmody, Nathan            8 ST                     46.54      50.37  
  9 Vespe, DJ                  8 ST                     46.46      50.63  
 10 Muller, Kyle               8 HM                     43.00      51.72  
 11 Morrow, Sean               8 OO                        NT      52.67  
 12 Pike, Cooper               8 WL                     54.00      53.34  
 13 Abbott, Tyler              8 WAHOOS                 55.76      55.84  
 14 Gutekunst, Jack            8 WAHOOS                 45.41      57.42  

Event 33  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salvati, Michaela          9 WESTWOOD               36.25      36.40    7  
  2 Jensen, Erin               8 WAHOOS                 38.61      37.44    5  
  3 Behm, Annie                9 OO                     39.31      38.64    4  
  4 Long, Alexandra            9 KE                     37.72      39.73    3  
  5 Trinh, Mae                 9 HM                        NT      41.34    2  
  6 Ong, Ashley                9 WAHOOS                 41.55      42.41    1  
  7 Tabasco, Mia               9 HS                     43.49      44.89  
  7 Dollarton, Annie           9 OO                     43.56      44.89  
  9 Waggoner, Allie            9 WAHOOS                 40.10      45.00  
 10 Wang, Claire               9 FOX                    47.22      45.03  
 11 Finnegan, Emily            9 OO                     46.59      46.94  
 12 Kunkle, Delaney            9 OO                     45.34      47.03  
 13 Masters, Jordan            9 DB                     54.27      54.50  
 14 Sullivan, Hannah           9 OO                   1:06.00    1:00.60  
 15 DiPatri, Madison           9 ES                        NT    1:00.97  
 16 Langmuir, Isabelle         9 OO                        NT    1:30.53  

Event 34  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washart, Shane             9 GF                     34.50      35.29    7  
  2 Levari, Jack               9 VINELAND               35.42      35.91    5  
  3 Arcaroli, Nicholas         9 KE                     35.84      36.44    4  
  4 Derivaux, Christopher      9 WAHOOS                 38.65      39.78    3  
  5 Baughman, Brendan          9 VINELAND               41.60      40.34    2  
  6 Miserendino, Evan          9 DB                     39.72      40.66    1  
  7 Bunning, Noah              9 DB                     45.50      44.63  
  8 Wright, Grayson            9 WG                     44.00      44.92  
  9 Ter-Saakov, Dimitri        9 FOX                       NT      48.22  
 10 Hoopes, Kyle               9 HS                     49.19      49.28  
 11 Stackhouse, Gage           9 OO                     52.69      49.82  
 12 Comber, Kurt               9 OO                     49.42      49.91  

Event 35  Girls 6 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willard, Campbell          6 WAHOOS                 31.50      33.18    7  
  2 Whalen, Madeline           6 ST                     45.80      38.11    5  
  3 Moyer, Ava                 6 OO                     38.32      38.74    4  
  4 Gozdan, Madison            6 WAHOOS                 37.44      43.52    3  
  5 Kuball, Lillianna          6 WG                     41.20      45.12    2  
  6 Durkin, Gala               5 WG                        NT      53.35    1  
  7 Decker, Elena              6 WC                        NT      56.03  
  8 Anzideo, Angelina          5 KE                     50.27    1:00.91  
  9 Bundy, Cale                5 VSC                  1:02.56    1:01.02  
 10 Scott, Jessica             5 KE                        NT    1:05.97  
 11 Schneider, Mackenzie       6 KE                        NT    1:08.01  

Event 36  Boys 6 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salvati, Nicholas          6 WESTWOOD               33.25      35.73    7  
  2 Puckett, Tyler             6 UNATTACHED             32.63      36.91    5  
  3 Billings, Wade             6 GL-NJ                  38.30      39.15    4  
  4 Moyer, JD                  6 OO                     41.53      40.65    3  
  5 Behm, Jack                 5 OO                     35.35      41.19    2  
  6 Derivaux, Charles          6 WAHOOS               1:01.05      41.39    1  
  7 Tufano, Enrico             6 FOX                       NT      44.15  
  8 Gulvady, Jay               5 WAHOOS                 53.46      45.57  
  9 Langmuir, Andrew           6 OO                        NT      48.97  
 10 Scarpa, Dean               6 VINELAND                  NT      53.78  
 11 Ter-Saakov, Ashot          6 FOX                       NT      58.78  
 12 Masters, Luke              6 DB                        NT    1:03.99  

Event 37  Girls 7 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gatesman, Kalena           7 DB                     28.40      28.29    7  
  2 Adams, Heather             7 WAHOOS                 30.47      28.38    5  
  3 Kerner, Erica              7 WC                     30.64      28.41    4  
  4 Waggoner, Maddie           7 WAHOOS                 28.00      28.62    3  
  5 Strachan, Beth             7 DB                     30.44      29.98    2  
  6 Gagnon, Kat                7 OO                     31.16      30.06    1  
  7 Behm, Emma                 8 OO                     30.65      30.28  
  8 Green, Julia               7 KE                     28.69      31.44  
  9 Finnegan, Meghan           7 OO                     34.87      31.72  
 10 Wiley, Jade                7 ST                     39.82      32.65  
 11 Haney, Hope                7 FOX                    33.50      33.59  
 12 Blakelock, Ashley          7 ST                     34.05      34.59  
 13 Sullivan, Alexandra        7 DB                     38.00      35.85  
 14 Olds, Madelyn              7 WELCH SWIM TEAM        32.06      36.02  
 15 Jimenez, Victoria          7 WL                        NT      38.65  
 16 Koengetter, Rachel         7 DB                     42.53      39.50  
 17 Zeigler, Annie             7 HA                     39.81      42.70  
 18 Miserendino, Emma          7 DB                     51.37      44.88  
 19 Miller, Bella              7 HA                        NT      45.79  
 20 Shapiro, Jillian           7 HA                        NT      47.52  

Event 38  Boys 7 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stankus, Tommy             7 KE                     25.50      25.56    7  
  2 McQuade, Dylan             7 WENONAH                25.01      26.06    5  
  3 Orr, Jack                  7 WESTWOOD               32.50      31.63    4  
  4 Sheehan, Braden            7 ST                     34.05      32.15    3  
  5 Durkin, Julian             7 WG                        NT      35.35    2  
  6 Bailey, Reed               7 WELCH SWIM TEAM           NT      36.97    1  
  7 Stackhouse, Cole           7 OO                     39.92      42.77  
  8 Farling, DJ                7 KE                        NT      43.66  

Event 39  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Kailey            8 ST                     23.03      23.13    7  
  2 Palmer, Lydia              8 RAMBLEWOOD             25.22      24.69    5  
  3 Gulvady, Leena             8 WAHOOS                 23.70      25.16    4  
  4 Lam, Justina               8 WAHOOS                 26.60      25.38    3  
  5 Swift, Juliana             8 DB                     27.77      27.19    2  
  6 Ryan, Delaney              8 DB                     27.47      28.11    1  
  7 Agnew, Kacie               8 HS                     31.46      29.27  
  8 Koengetter, Madalyn        8 DB                     29.83      29.94  
  9 Wait, Morgan               8 WAHOOS                 33.46      30.40  
 10 Mailahn, Cara              8 KE                     36.54      30.84  
 11 Saidel, Juliana            8 UNATTACHED             38.50      30.87  
 12 Tonghini, Eliana           8 WAHOOS                 32.70      30.89  
 13 Tramp, Nerina              8 ST                     35.00      35.30  
 14 Knox, Jessica              8 UNATTACHED                NT      39.77  
 15 Monari, Kristina           8 OO                     41.06      42.72  
 16 Cooper, Mackenzie          8 OO                        NT      45.00  

Event 40  Boys 8 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiLeonardo, David          8 VINELAND               24.00      24.14    7  
  2 Peters, Aidan              8 KE                     26.18      26.82    5  
  3 Campbell, Spencer          8 OO                     27.07      27.68    4  
  4 Pike, Cooper               8 WL                     30.35      28.87    3  
  5 Gutekunst, Jack            8 WAHOOS                 33.15      29.50    2  
  6 Abbott, Tyler              8 WAHOOS                 32.96      29.82    1  
  7 Dold, Aidan                8 WL                     34.44      30.65  
  8 Bogle, Christopher         8 WESTWOOD               28.84      31.25  
  9 Rochford, Michael          8 KE                     30.47      31.28  
 10 Puckett, Carter            8 UNATTACHED             31.25      31.90  
 11 Solomon, Myles             8 ES                     30.00      31.95  
 12 Banko, Ryan                8 CR                     31.91      33.37  
 13 Morrow, Sean               8 OO                     32.85      33.76  
 14 Vespe, DJ                  8 ST                     31.03      34.03  
 15 Koonce, James              8 WESTWOOD               33.18      35.37  
 16 Acito, Nathan              8 WL                     40.00      35.98  
 17 Carmody, Nathan            8 ST                     37.37      38.37  
 18 McMullen, Bennett          8 KE                   1:10.66      44.64  
 19 Ferraro, Anthony           8 OO                     50.29      49.82  

Event 41  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salvati, Michaela          9 WESTWOOD               22.25      21.50    7  
  2 Behm, Annie                9 OO                     21.63      22.70    5  
  3 Jensen, Erin               8 WAHOOS                 23.31      23.06    4  
  4 Seybold, Madeline          9 VSC                    21.69      23.11    3  
  5 Trinh, Mae                 9 HM                        NT      23.77    2  
  6 Dollarton, Annie           9 OO                     24.84      25.31    1  
  7 Waggoner, Allie            9 WAHOOS                 23.50      25.93  
  8 Bansky, Sarah              9 HS                     25.12      26.10  
  9 Tabasco, Mia               9 HS                     25.24      26.38  
 10 Long, Alexandra            9 KE                     25.74      26.56  
 11 Finnegan, Emily            9 OO                     25.56      26.65  
 12 Kunkle, Delaney            9 OO                     26.30      27.45  
 13 Blakelock, Colleen         9 ST                        NT      27.78  
 14 McMullen, Olivia           9 KE                     28.78      29.69  
 15 Wang, Claire               9 FOX                    28.90      29.81  
 16 Masters, Jordan            9 DB                     30.32      30.20  
 17 Wright, Julia              9 KE                     29.96      30.37  
 18 Jacquline, Smith           9 WAHOOS                    NT      32.32  
 19 Sullivan, Hannah           9 OO                     43.50      39.78  
 20 Langmuir, Isabelle         9 OO                     52.47      47.04  

Event 42  Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McQuade, Ethan             9 WENONAH                22.90      23.44    7  
  2 Dunn, Lucas                9 HS                     26.08      23.87    5  
  3 Derivaux, Christopher      9 WAHOOS                 24.42      24.06    4  
  4 Miserendino, Evan          9 DB                     24.21      24.28    3  
  5 Baughman, Brendan          9 VINELAND               26.09      24.49    2  
  6 Billings, Thomas           9 GL-NJ                  24.56      25.47    1  
  7 Vokolos, Angelo            9 GP                        NT      27.31  
  8 Hoopes, Kyle               9 HS                     32.36      28.03  
  9 Ter-Saakov, Dimitri        9 FOX                       NT      32.85  
 10 Comber, Kurt               9 OO                     35.45      34.98  
 11 Stackhouse, Gage           9 OO                     34.94      36.31  
 12 Yao, Jonathan              9 WAHOOS                    NT      39.42  

Event 43  Girls 6 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, Ava                 6 OO                     37.00      26.85    7  
  2 Willard, Campbell          6 WAHOOS                 28.90      31.25    5  
  3 Whalen, Madeline           6 ST                     28.09      31.77    4  
  4 Sangillo, Molly            6 ST                     34.60      35.06    3  
  5 Gozdan, Madison            6 WAHOOS                 43.51      40.85    2  
  6 Schneider, Mackenzie       6 KE                        NT      58.12    1  
  7 Anzideo, Angelina          5 KE                     47.14    1:01.24  

Event 44  Boys 6 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, JD                  6 OO                     23.54      24.83    7  
  2 Salvati, Nicholas          6 WESTWOOD               34.94      35.44    5  
  3 Billings, Wade             6 GL-NJ                  35.94      35.69    4  
  4 Derivaux, Charles          6 WAHOOS                 39.08      36.35    3  
  5 Behm, Jack                 5 OO                     46.95      37.69    2  
  6 Puckett, Tyler             6 UNATTACHED             42.00      44.19    1  
  7 Gulvady, Jay               5 WAHOOS                 47.72      44.63  
  8 Langmuir, Andrew           6 OO                     55.91      46.72  
  9 Ter-Saakov, Ashot          6 FOX                       NT      58.03  

Event 45  Girls 7 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiley, Jade                7 ST                     23.44      23.97    7  
  2 Adams, Heather             7 WAHOOS                 25.73      24.10    5  
  3 Kerner, Erica              7 WC                     24.44      24.42    4  
  4 Levari, Ava                7 VINELAND               26.01      25.13    3  
  5 Wright, Amelia             7 WG                     28.20      26.41    2  
  6 Finnegan, Meghan           7 OO                     29.09      26.56    1  
  7 Gagnon, Kat                7 OO                     26.06      28.00  
  8 Green, Julia               7 KE                     27.65      28.43  
  9 Sullivan, Alexandra        7 DB                     36.00      29.87  
 10 Jimenez, Victoria          7 WL                        NT      34.87  
 11 Sommeling, Elizabeth       7 HA                        NT      35.19  
 12 Koengetter, Rachel         7 DB                     44.53      37.09  
 13 Miserendino, Emma          7 DB                     46.76      46.08  

Event 46  Boys 7 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Braden            7 ST                     20.98      20.82    7  
  2 McQuade, Dylan             7 WENONAH                19.60      21.34    5  
  3 Cortes, Ryan               7 HA                     24.14      23.66    4  
  4 Arcaroli, Tommy            7 KE                     24.37      25.12    3  
  5 Stankus, Tommy             7 KE                     22.46      25.22    2  
  6 Orr, Jack                  7 WESTWOOD                  NT      27.88    1  
  7 Durkin, Julian             7 WG                        NT      31.44  
  8 Yeager, Jimmy              7 UNATTACHED                NT      34.06  
  9 Bailey, Reed               7 WELCH SWIM TEAM           NT      38.59  
 10 Stackhouse, Cole           7 OO                   1:08.00      43.25  

Event 47  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Kailey            8 ST                     18.60      17.91    7  
  2 Scarpa, Kaila              8 VINELAND               18.50      19.61    5  
  3 Brennan, Bella             8 HS                     21.97      20.84    4  
  4 Lam, Justina               8 WAHOOS                 21.22      22.19    3  
  5 Babici, Briana             8 WAHOOS                 27.25      22.21    2  
  6 Ryan, Delaney              8 DB                     24.22      22.69    1  
  7 Gulvady, Leena             8 WAHOOS                 24.51      23.72  
  8 Saidel, Juliana            8 UNATTACHED             22.37      23.75  
  9 Tonghini, Eliana           8 WAHOOS                 26.83      24.44  
 10 Swift, Juliana             8 DB                     23.31      24.58  
 11 Knox, Taylor               8 UNATTACHED                NT      25.65  
 12 Palmer, Lydia              8 RAMBLEWOOD             23.10      26.40  
 13 Mailahn, Cara              8 KE                     26.43      27.50  
 14 Agnew, Kacie               8 HS                     26.94      27.63  
 15 Douglass, Emily            8 KE                     27.57      29.53  
 16 Koengetter, Madalyn        8 DB                     38.18      34.87  
 17 Tramp, Nerina              8 ST                     35.00      37.06  
 18 Monari, Kristina           8 OO                     40.06      47.97  

Event 48  Boys 8 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Harrison              8 WESTWOOD               19.03      19.39    7  
  2 Peters, Aidan              8 KE                     21.28      21.12    5  
  3 Dold, Aidan                8 WL                     25.44      22.69    4  
  4 Campbell, Spencer          8 OO                     26.31      26.19    3  
  5 Chestnut, Patrick          8 GC                     24.55      26.25    2  
  6 Bogle, Christopher         8 WESTWOOD                  NT      26.38    1  
  7 Muller, Kyle               8 HM                     25.19      26.85  
  8 Pike, Cooper               8 WL                     28.30      26.93  
  9 Rochford, Michael          8 KE                     32.69      29.38  
 10 Abbott, Tyler              8 WAHOOS                 25.84      29.77  
 11 Carmody, Nathan            8 ST                     25.40      30.28  
 12 Vespe, DJ                  8 ST                     29.83      30.78  
 13 Puckett, Carter            8 UNATTACHED             28.07      32.88  
 14 McMullen, Bennett          8 KE                     54.37      34.80  
 15 Morrow, Sean               8 OO                     39.55      36.32  
 16 Koonce, James              8 WESTWOOD                  NT      38.47  
 17 Ferraro, Anthony           8 OO                     37.84      40.50  

Event 49  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salvati, Michaela          9 WESTWOOD               17.50      17.87    7  
  2 Jensen, Erin               8 WAHOOS                 20.93      19.78    5  
  3 Long, Alexandra            9 KE                     19.72      20.02    4  
  4 Trinh, Mae                 9 HM                        NT      20.15    3  
  5 Dollarton, Annie           9 OO                     19.80      21.65    2  
  6 Waggoner, Allie            9 WAHOOS                 23.60      21.75    1  
  7 Kunkle, Delaney            9 OO                     21.34      22.09  
  8 Wang, Claire               9 FOX                    22.72      22.47  
  9 Ong, Ashley                9 WAHOOS                 24.42      22.81  
 10 Tabasco, Mia               9 HS                     21.68      23.72  
 11 Finnegan, Emily            9 OO                     21.93      24.03  
 12 Wright, Julia              9 KE                     26.38      27.22  
 13 Masters, Jordan            9 DB                     27.74      27.88  
 14 Wertzberger, Elizabeth     9 WAHOOS                    NT      27.90  
 15 McMullen, Olivia           9 KE                     27.15      27.97  
 16 Fitzpatrick, Claire        9 VSC                    31.85      28.49  
 17 Jacquline, Smith           9 WAHOOS                    NT      31.25  
 18 DiPatri, Madison           9 ES                        NT      31.85  
 19 Sullivan, Hannah           9 OO                     43.28      36.13  

Event 50  Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washart, Shane             9 GF                     17.10      17.22    7  
  2 Levari, Jack               9 VINELAND               19.93      18.12    5  
  3 McQuade, Ethan             9 WENONAH                18.44      19.00    4  
  4 Dunn, Lucas                9 HS                     18.44      19.04    3  
  5 Arcaroli, Nicholas         9 KE                     19.53      19.44    2  
  6 Billings, Thomas           9 GL-NJ                  20.25      20.19    1  
  7 Vokolos, Angelo            9 GP                     19.72      20.90  
  8 Barrett, Michael           9 WL                     21.84      21.40  
  9 Miserendino, Evan          9 DB                     21.19      21.87  
 10 Baughman, Brendan          9 VINELAND               21.31      22.32  
 11 Wright, Grayson            9 WG                     24.40      22.50  
 12 Bunning, Noah              9 DB                     26.78      25.54  
 13 Comber, Kurt               9 OO                     22.57      26.09  
 14 Hoopes, Kyle               9 HS                     27.06      28.07  
 15 Stackhouse, Gage           9 OO                     30.00      29.21  

Event 51  Girls 8 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scarpa, Kaila              8 VINELAND               43.00      45.88    7  
  2 Lam, Justina               8 WAHOOS                 50.46      50.28    5  
  3 Tonghini, Eliana           8 WAHOOS                 54.26      51.03    3.5
  3 Gulvady, Leena             8 WAHOOS                 50.35      51.03    3.5
  5 Babici, Briana             8 WAHOOS                    NT      55.06    2  
  6 Anzideo, Isabella          8 KE                        NT    1:00.73    1  

Event 52  Boys 8 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Harrison              8 WESTWOOD                  NT      43.07    7  
  2 Simms, Sean                8 ES                        NT      43.90    5  
  3 DiLeonardo, David          8 VINELAND               45.00      49.62    4  
  4 Peters, Aidan              8 KE                        NT      54.77    3  
  5 Ferraro, Anthony           8 OO                        NT    1:01.71    2  

Event 53  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behm, Annie                9 OO                        NT      45.00    7  
  2 Jensen, Erin               8 WAHOOS                 40.66      46.25    5  
  3 Bansky, Sarah              9 HS                     46.25      47.00    4  
  4 Ong, Ashley                9 WAHOOS                 46.24      47.02    3  

Event 54  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washart, Shane             9 GF                     44.00      41.51    7  
  2 Arcaroli, Nicholas         9 KE                        NT      43.87    5  
  3 Billings, Thomas           9 GL-NJ                  45.84      45.56    4  
  4 Derivaux, Christopher      9 WAHOOS                 44.52      48.03    3  
  5 Miserendino, Evan          9 DB                     45.85      49.22    2  
  6 Bunning, Noah              9 DB                        NT      51.81    1  

Event 55  Mixed 6 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 OLD ORCHARD SWIM CLUB  'A'                        3:01.62    1:57.46   14  
     1) Moyer, Ava W6                   2) Langmuir, Andrew M6            
     3) Behm, Jack M5                   4) Moyer, JD M6                   
  2 FOX HOLLOW  'A'                                        NT    2:06.40   10  

Event 56  Girls 7 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JERSEY WAHOOS  'A'                                     NT    1:47.15   14  
     1) Adams, Heather 7                2) Gozdan, Madison 6              
     3) Willard, Campbell 6             4) Waggoner, Maddie 7             
  2 DEERBROOK  'A'                                         NT    2:02.03   10  
     1) Sullivan, Alexandra 7           2) Miserendino, Emma 7            
     3) Mottershead, Merlana 7          4) Gatesman, Kalena 7             
  3 HADDONTOWNE  'A'                                       NT    2:12.58    8  
     1) Shapiro, Jillian 7              2) Sommeling, Elizabeth 7         
     3) Zeigler, Annie 7                4) Miller, Bella 7                

Event 58  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JERSEY WAHOOS  'A'                                     NT    1:38.77   14  
     1) Tonghini, Eliana 8              2) Wait, Morgan 8                 
     3) Babici, Briana 8                4) Deriveaux, Lillian 7           
  2 KINGSTON ESTATES  'A'                                  NT    1:40.60   10  
  3 OLD ORCHARD SWIM CLUB  'A'                        1:21.57    1:41.32    8  
     1) Behm, Emma 8                    2) Monari, Kristina 8             
     3) Finnegan, Meghan 7              4) Gagnon, Kat 7                  

Event 59  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WESTWOOD SWIM TEAM  'A'                                NT    1:25.57   14  
     1) Koonce, James 8                 2) Orr, Harrison 8                
     3) Orr, Jack 7                     4) Bogle, Christopher 8           
  2 KINGSTON ESTATES  'A'                                  NT    1:26.41   10  
  3 OLD ORCHARD SWIM CLUB  'A'                        1:29.50    1:49.44    8  
     1) Ferraro, Anthony 8              2) Stackhouse, Cole 7             
     3)                                 4) Morrow, Sean 8                 

Event 60  Girls 9 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JERSEY WAHOOS  'A'                                     NT    1:19.88   14  
     1) Jensen, Erin 8                  2) Gulvady, Leena 8               
     3) Waggoner, Allie 9               4) Ong, Ashley 9                  
  2 OLD ORCHARD SWIM CLUB  'A'                             NT    1:20.34   10  
     1) Dollarton, Annie 9              2) Kunkle, Delaney 9              
     3) Finnegan, Emily 9               4) Behm, Annie 9                  
  3 HADDON TOWNSHIP SEAHAWKS  'A'                     1:20.01    1:23.90    8  
     1) Tabasco, Mia 9                  2) Agnew, Kacie 8                 
     3) Brennan, Bella 8                4) Bansky, Sarah 9                
  4 KINGSTON ESTATES  'A'                                  NT    1:27.92    6  
  5 DEERBROOK  'A'                                         NT    1:30.68    4  
     1) Ryan, Delaney 8                 2) Strachan, Beth 7               
     3) Swift, Juliana 8                4) Masters, Jordan 9              
  6 JERSEY WAHOOS  'B'                                     NT    1:33.48    2  
     1) Jacquline, Smith 9              2) Dai, Christina 9               
     3) Wertzberger, Elizabeth 9        4) Lam, Justina 8                 

Event 61  Boys 9 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 OLD ORCHARD SWIM CLUB  'A'                             NT    1:36.48   14  
     1) Comber, Kurt 9                  2) Leone, Julius 9                
     3) Stackhouse, Gage 9              4) Campbell, Spencer 8            
  2 JERSEY WAHOOS  'A'                                     NT    1:50.75   10  
     1) Gutekunst, Jack 8               2) Yao, Jonathan 9                
     3) Derivaux, Charles 6             4) Derivaux, Christopher 9